top of page
CarPort_Konstr.jpeg

Mūsu stāsts

SolarCarportLV” nojume - sērijveida ražošanā

Trīs Latvijas uzņēmumi (“Gravtex”, “Saules grauds” un “Fiqsy”)  un 2021.rudenī  vienojās, ka sadarbībā ar Rīgas Valsts Tehnikumu iesaistās inovatīvas saules paneļu nojumes prototipa izveidē, kas primāri paredzēta elektroautomobiļu uzlādei, būtu rūpnieciski ražojama, atbalsta konstrukcijās maksimāli izmantojot vietējos izejmateriālus un pielietojot šobrīd labākās pieejamās tehnoloģijas.

Idejas īstenošanas gaitā projektam pievienojās kompozītu materiālu ražotājs SIA “Compor”. Rezultātā 2022.gada aprīli notika izveidotā prototipa prezentācija. Saules paneļu nojumi var izvietot nepilnu 25 kvadrātmetru platībā. Visas atbalsta konstrukcijas ir tapušas no Latvijā ražota kompozīta materiāla. Jumta segumam izmantoti 16 saules paneļi, kas nostiprināti atjautīgā un pārbaudītā veidā, lai nodrošinātu nokrišņu ūdens necaurlaidību. Nojumes – solārās mikroģenerācijas stacijas maksimālā jauda ir 6,4 kW.. Paneļu un stacijas darbībai nepieciešamo iekārtu piegādātāji ir Vācijas ražotāji.

Projekta attīstītāji šobrīd nojumes izplatīšanas un ražotāju garantiju tiesības nodevuši SIA “SolarCarportLV”. Sērijveida ražošana un pārdošana šim modelim uzsākta 2022.gada jūlijā.    

bottom of page